Pflegehelden® Najczęściej zadawane pytania

Masz dodatkowe pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!. Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań jeśli nadal masz pytania lub sugestie, prosimy o telefoniczny kontakt z nami.a

3
4
2
1. Jak długo trwa zlecenie w Niemczech?

Najczęściej zlecenie trwa 2-3  miesięcy, istnieje również  możliwość krótszego wyjazdu na zastępstwo. Długość pobytu zależy stopnia zadowolenia i relacji pomiędzy opiekunką, a klientem. Jeżeli obie strony są zadowolone, istnieje możliwość przedłużenia pobytu oraz powrotu do klienta. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że zlecenie jest przerwane wcześniej  z powodu niezadowolenia jednej ze strony czy też  śmierci podopiecznego. Istnieje wtedy możliwość przejazdu na kolejne zlecenie bez konieczności powrotu do  Polski.

2. Czy muszę sama zorganizować i płacić za podróż? Jak szybko mogę wyjechać?

Organizacja podróży zajmuje się firma Pflegehelden. W zależności od Twojego miejsca zamieszkania odbywa się ona małym lub dużym busem. Koszt transportu jest pokrywany przez klienta według stawki ryczałtowej. Po przybyciu na miejsce zlecenia opiekunka otrzymuje zwrot kosztów podróży, na który wystawiane jest pokwitowanie.

Czas oczekiwania na wyjazd jest zależny od Twoich umiejętności oraz zapotrzebowania klienta . Poszukiwanie pasującej oferty odbywa się zaraz po utworzeniu profilu opiekunki, dlatego możliwy jest wyjazd nawet na następny dzień.

3. Gdzie jestem zatrudniona? Czy jestem ubezpieczona w Niemczech?

Umowa podpisywana jest z naszą polską spółką Pflegehelden sp.z o.o.  W ramach wynagrodzenia każda opiekunka otrzymuje stałą stawkę dzienną i pięć stałych dodatków świątecznych  w roku w postaci premii  wynoszącej 100% stawki dziennej.  Nasi koorynatorzy w całych Niemczech zapewniają opiekę również  na miejscu. Twój pobyt w Niemczech jest całkowicie legalny i dobywa się na podstawie druku A1 i EKUZ.

4. Jak mogę się zgłosić do Państwa firmy?

Na naszej stronie znajduje się formularz, który można wypełnić i przesłać do nas  w dowolnym momencie. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące kwestionariusza lub potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu, prosimy o kontakt z nami –wypełnimy go wspólnie i omówimy dalszy sposób działania.

5. Jak będzie wyglądało moje zakwaterowanie w Niemczech?

W zależności od sytuacji mieszkaniowej klienta, do Twojej dyspozycji jest umeblowany pokój lub osobne piętro, często łazienka tylko do użytku opiekunki. W pokoju najczęściej znajduję się telewizor z niemieckimi kanałami, internet jest dostępny w większości gospodarstw domowych.

6. Czy mogę sama wybrać zlecenie?

W rozmowie z naszym rekruterem opiekunka ma  możliwość wyrażenia swoich życzeń dotyczących długości zlecenia, czy też stanu podopiecznego.

Na tej podstawie zostanie Państwu zaproponowane właściwe zlecenie, uwzględniające Państwa oczekiwania.

7. Jak będzie wyglądała moja praca w Niemczech?

Zadaniem opiekunki jest całodobowy pobyt i staranna opieka nad osobą  starszą, wymagającą wsparcia. Do głównych zadań należą: zakupy, planowanie i przygotowywanie posiłków, pomoc w życiu codziennym oraz w gospodarstwie domowym, dbanie o higienę osobistą i dobre samopoczucie podopiecznego, organizowanie jego  czasu wolnego. Zdarzają się zlecenia, gdzie konieczne jest wstawanie w nocy, aby np. pomóc podopiecznemu pójść do toalety.

8. Co muszę zabrać ze sobą do Niemiec?

Oprócz dowodu osobistego i biletu autobusowego należy zabrać ze sobą odzież stosowną do pory roku oraz rzeczy osobiste, bez których za co dzień nie możesz się obejść. Jeśli przyjmujesz na stałe leki, warto zabrać ich zapas ze sobą. Jeśli masz dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, zabierz polisę do Niemiec.. Prezent dla podopiecznego nie jest konieczny.

Proces rekrutacji:

Podczas wstępnej rozmowy telefonicznej będziemy rozmawiać o Twoich  oczekiwaniach, doświadczeniu, a także wymaganiach i umiejętnościach, jakie potrzebne są w tym zawodzie.  Ocenimy też Twoją znajomość  języka niemieckiego i przybliżymy Ci nasze oczekiwania i zasady pracy z osobami starszymi.

Jeżeli nasza rozmowa wypadnie pomyślnie, stworzymy Twój profil osobowy. Mile widziane jest spotkanie osobiste . Jeżeli  jednak ze względu na odległość  nie będzie to możliwe, cały proces rekrutacji może odbyć się przez telefon.

Otrzymasz różne propozycje zleceń i wybierzesz to, które Ci najbardziej odpowiada. Udzielimy Ci wszelkich informacji potrzebnych do podjęcia zlecenia, tak , abyś na miejscu czuła się pewnie i komfortowo. Zorganizujemy Ci przejazd spod adresu domowego małym busem lub autokarem i zadbamy o wszelkie dokumenty potrzebne  do rozpoczęcia legalnej pracy w Niemczech.

Tylko parę kroków dzieli Cię od wyjazdu do Niemiec

_pic
Rekrutacja
Wybór
zlecenia
Podpisanie
umowy
Organizacja
dojazdu
Zadania na
miejscu
_pic

Najważniejsze zadania

Zakres zadań opiekunki jest zależny od sytuacji na miejscu. Dobry opiekun potrafi rozpoznać potrzeby pacjenta i udzielić mu potrzebnego wsparcia. Jeżeli stan podopiecznego na to pozwala , należy go włączać do codziennych prac i czynności tak, aby  czuł się potrzebny i mógł prowadzić swoje życie na dotychczasowym poziomie, a dzięki wsparciu opiekunki nawet podwyższył jego jakość.

Do głównych zadań opiekunki należą:

Codzienne prace domowe, takie jak zakupy, gotowanie, sprzątanie.

Czynności opiekuńcze, takie jak pomoc w ubieraniu i rozbieraniu, pomoc w karmieniu, pomoc w higienie osobistej, etc.

Organizowanie i spędzanie czasu wolnego z podopiecznym np. gry, spacery, wycieczki, rozrywka.

Umiejętność pracy i kontaktu z ludźmi starszymi, niesprawnymi i chorymi ( np. pacjentami z demencją ).

Zgłoś się juz dziś!

footer_people
Zgłoś sie dzisiaj!